Asansör CE belgesi ile asansörleri hem Avrupa standartlarına taşımak hemde avrupa pazarında asansörlerin satışını yapmak için gerekli olan belgedir. Bu belge ile asansörün tam kalite ve güvenlikli bir yapıya sahip olduğu ortaya çıkar. Asansörlerin CE belgesi ile hemen hemen her pazarda satışı yapılabilir. Asansör CE belgesini almak için mutlaka asansör yönetmeliğinde belirtilen standartlara uyulmalıdır.

Asansör yönetmeliğinin asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir. 2014/33/AB yönetmeliğinde belirtilen standartlara göre asansörlerin imalatı, montajı ve satışı yapılmalıdır.

Asansör CE için uyulması gereken şartlar asansör yönetmeliğinde verildiği gibi bu yönetmelik asansörlerin güvenlik aksamları, bakımları, montajı, satışı gibi konularda tüm standartları belirtmektedir. Cemka mühendislik asansörleriniz için ilgili yönetmeliklere uygun hareket ederek gerekli düzenlemeleri yaparak sizlere yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More