Asansör firmaları CE belgesini ürünlerine CE işareti koyabilmek için almaktadır. Bu CE işareti asansörlerin avrupa ülkelerince satılabilmesini sağlar. Asansör firmaları CE belgesini almak için onaylanmış kuruluşlar, mühendislik firmaları derken belli bir süreçten geçer. Bu süreç asansör firmaları için uzun olabilir.

Asansör firmaları ürünleri için CE belgesi alıp CE işareti koymak için öncelikle Asansör yönetmeliğine uygun hareket etmelidir. Bu yönetmelik Asansörler ve bu asansörlerin güvenlik aksamlarının temel sağlık ve güvenlik şartlarını karşıladığını, piyasa ve denetim esaslarını belirler. Bu yönetmelik binalarda ve inşaatlarda kalıcı olarak hizmet veren ve insanların, insan ve yüklerin veya bir kişinin taşıyıcıya zorlanmadan girebildiği ve içindeki kişinin erişim mesafesinde yer alan kumandalarla teçhiz edilmiş olan taşıyıcıya ulaşılabildiği hallerde sadece yüklerin taşınmasının amaçlandığı asansörleri kapsar.

Asansör firmaları insan ve yük asansörleri için bu yönetmeliğe uygun olarak CE belgesi alabilir. Asansör firmaları için CE belgesi almak yasal bir zorunluluktur. Bu belgeyi almama gibi bir lüksünüz olamaz. Mutlaka Asansör ve güvenlik aksamları için CE belgesi almalısınız. CE belgesi ürününüzün kalitesini arttırdığı için herkesin tercih sebebi olacaktır. CE belgesi için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen Cemka ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More