Uygunluk değerlendirme modülü olan modül D imalat kalite güvencesi anlamına gelir. Asansörün imalatının doğru yapıldığına dair bir modül olan D modülünü Onaylanmış kuruluş hazırlamaktadır.

Asansör tip incelemesi yapılan B modülü ile birlikte kullanılan D modülü her asansör firmasının alması gereken bir belgedir. D modülü asansör yönetmeliğinde asansöre uygulanan şartları karşılaması gerekir. Her asansör firmasının asansörlerine D modülü alması için kendileri başvurmalıdır.

Onaylanmış kuruluş kalite güvencesine ait dökümanı, teknik dökümanı ve AT tip incelemesi ile yapılan başvuruyu değerlendirir. Onaylanmış kuruluş ise Asansöre modül D verebilmek için gerekli incelemeleri yaparak uygunluğunu denetler ve D modülünü hazırlar. Hazırlanan D modülü bir CE belgesi işlemidir. Bu işlemleri yapmak ise uzun bir süre alabilir. Bunun için Asansör firmaları mutlaka Asansör proje ve mühendislik firmasından hizmet alarak süreci hızlandırabilir.

Cemka asansör firmalarına Modül D için her türlü desteği vermektedir. Mühendisleri ile yardımcı olan firmamız D modülünü en kısa sürede almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More