Asansör CE uygunluk değerlendirme modülü F Asansör yönetmeliği kapsamında zorunlu olan bir modüldür. Ürün doğrulaması olarak bilinen bu modüldür. İmalatçı tarafından gerek görüldüğünde kullanılan bu modül her asansör firmasının alması gereken modüldür.

Bu modül Asansör montajı yapıldıktan sonra Onaylanmış kuruluş tarafından verilen bir modüldür. Onaylanmış kuruluş tarafından hazırlanan bu modül CE belgesi için gerekli modüldür. Garanti belgesi olmayan ve her asansör için ayrı ayrı alınması gereken bir modüldür.

İmalatçı firma asansör imalatı sürecinde imalatı yapılmış ürünlerin AT tip inceleme belgesinde belirtilen tipe ve teknik mevzuata uyduğunu sağlanması gerekir. İmalatçı firma onaylanmış kuruluşa giderek modül F için gerekli işlemlerin başlamasını söylemelidir.

Modül F almak isteyen asansör firmaları ilk önce Cemka asansör mühendisliği firmamıza gelerek en iyi hizmeti alabilir. Firmamız bu F modülü için sizleri doğru yönlendirerek yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More