Modül G asansörler için uygunluk değerlendirme işlemidir. Bu değerlendirme işlemi asansör yönetmeliğine uygunsa firmalar tarafından alınabilir. Asansör firmaları teknik dosya ile modül G başvurusu yapabilir. Modül G alan asansör firmaları risk analiz işlemini de alabilir.

Asansör modülleri arasında en çok kullanılan ve en çok tercih edilen modüller arasında yer alan G modülü her asansör firmasının alması gereken ve her asansör firmasının aldığı modüldür. Asansör montajı yapıldıktan sonra asansör ruhsatını alabilmek için bu modüle başvurur. Asansör firmaları G modülü almak ve herhangi bir sıkıntı yaşamamak için asansör mühendisliği firmalarına başvurmalıdır.

HYB belgesi alabilmek için asansör firmaları Modül G ile de işlem yapabilir. Modül G asansör firmalarının HYB belgesi alımında firmalar için maliyeti düşürür. Kısaca bu modül asansör firmalarının işine gelmektedir.

Cemka Modül G konusunda asansör firmalarına her türlü desteği verir. G modülünde taklaya gelmemek için mutlaka Cemka ile iletişime geçmelisiniz.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More