Tam kalite güvencesi anlamına gelen Asansör modül H belgesi CE belgesi için uygunluk değerlendirme modüllerinden biridir. Asansör firmaları tarafından en çok kullanılan modül H için mutlaka Onaylanmış kuruluşa başvurmalıdır. Onaylanmış kuruluşlar ilgili yönetmelik ve standartlara göre modül H belgesi düzenler.

İmalatçı ve montajcı firmalar yönetmelikteki hususların yükümlülüklerini mutlaka yerine getirmelidir. Elektrikli ve hidrolik asansörler için tam kalite güvencesi olan modül H belgesi her asansör için kullanılmalıdır.

Modül H 2014/33/AB asansör yönetmeliği ve EN 81-20 ve 81-50 standartlarına uygun olmalıdır. Her sene gözetimi gerçekleştirilen modül H sistemi Onaylanmış kuruluş tarafından onaylandığında kullanılabilir. Asansör proje ve mühendislik firması tarafından Onaylanmış kuruluşa gönderilen belgeler sonucunda onaylanırsa H modülü verilir.

Cemka Asansör proje mühendislik firmamız Modül H konusunda asansör firmalarına yardımcı olmaktadır. Cemka Mpdül H sürecini en iyi şekilde yürüterek asansör firmaları için Modül H belgesini hemen alır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More