Asansör CE belgesi, Asansörlerin avrupa standartlarına uygun hale gelmesi ve avrupada pazarlanabilmesi için gerekli olan bir belgedir. Asansör yönetmeliği kapsamında CE belgesi almak yasal bir zorunluluktur. Asansör bakım, montaj yapmak veya asansör firması açmak için mutlaka asansör modüllerine ihtiyacınız vardır.

Asansörler ile İlgili Yönetmelik

Asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

Asansör Modülleri

Asansör modülleri, Modül H, Modül B, Modül E, Modül G, Modül D gibi modüller bulunmaktadır. Asansör firmaları asansör yönetmeliğine ve asansör modüllerine uymalıdır. Asansör firmaları bakımcısı, montajcısı ve imalatçısı tüm bunlara ihtiyaç duyar.

İzmirde asansör ce belgesi almak ve tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız mühendislik firması kısaca Cemka mühendisliğe başvurmalıdır. Cemka mühendislik asansör firmalarına CE belgesi alma konusunda yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More