Yük taşımak için tasarlanan Monşarj asansörler genellikle otellerde, hastanelerde, büyük restaurantlar da, fabrikalarda ve büyük işletmelerde yemek taşımak için kullanılan asansör çeşididir. Küçük yük asansörü olan monşarj asansörler servis asansörü olarak ta bilinmektedir.

Her asansör gibi Monşarj yemek asansörleri de CE belgesine sahip olan asansörlerdir. Her ne kadar yemek taşınsa da Monşarj asansörleri avrupa standartlarına ve belli kalite standartların da olmalıdır. CE belgesi’ne sahip yemek asansörleri mutlaka Asansör yönetmeliğine uygun olmalıdır. Monşarj CE belgesine sahip asansör firmaları ürünlerini avrupa standartları kazandırdığı gibi avrupa ülkelerinde de piyasaya sürebilir.

Ürününe belli kalite ve standartlarında sağlamak isteyen asansör firmaları CE belgesini hemen almalıdır. Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilen CE belgesi almak detaylı bir işlemdir. CE belgesi için uğraşacağınız süre sizi yorabildiği gibi hatalı işlem de yaparak sizi uğraştırabilir. Bu nedenle asansör proje ve mühendislik firmasına başvurarak süreci yönetmesi gerekli işlemleri yapması için mühendislik firmasına başvurabilirsiniz.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak Monşarj yemek asansörleri için CE belgesi hizmeti vermektedir. Onaylanmış kuruluş ile birlikte senkron çalışan firmamız asansör firmaları için CE belgesi sürecini hızlandırır ve eksiksiz bir şekilde almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More