Binaya estetik açıdan güzel bir hava katan panoramik asansörler son yıllarda büyük katlı binalar da, otellerde, alış veriş merkezlerinde ve büyük yapılar da kullanılmaktadırlar. Kabin tasarımı ve etrafının tamamen cam ile çevrili olması ile büyük dikkat çeken panoramik asansör için de diğer asansörler gibi CE belgesi almaları gerekmektedir.

CE belgesi, Asansörler için bir ehliyet anlamına gelmektedir. CE belgesi bir asansörün avrupa standartların da olmasını ve avrupa ülkelerinde satılmasını sağlayan bir belgelendirmedir. CE belgelendirme işlemi Onaylanmış kuruluşlar tarafından verilen uzun bir süreçtir. Bu süreci ise asansör proje ve mühendislik firmaları yönetmektedir.

CE belgesi için yürütülen bu süreçte Asansör proje ve mühendislik firması Cemka mühendislik Panoramik asansörler için bu süreci yönetmektedir. Bu süreçte firma olarak CE belgesini Asansör yönetmeliğine göre hazırlamaktadır. Bu yönetmelik asansörler için standartları belirlemektedir.

2014/33/AB Asansör yönetmeliğinin amacı; asansörler ve asansörlere ait asansör güvenlik aksamlarının karşılamaları gereken temel sağlık ve güvenlik gereklerini, bu ürünlerle ilgili piyasaya arz koşulları ile piyasa gözetimi ve denetimi esaslarını belirlemektir.

Cemka mühendislik Panoramik ve diğer tüm asansörler için ce belgelendirme işlemini hazırlayarak asansör firması için CE belgesi vermektedir.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More