Asansör Modül B, Uygunluk değerlendirme modüllerinden biridir. Asansör yönetmeliğine uygun olarak hazırlanan bir işlemdir. Modül B işlemi belirli sayıda asansörler için alınmalıdır.

Modül B ile başlı sayıda asansörler için alınması gereken ve uygulanması gereken bir modüldür. Modül B için Elektrikli direk, elektrikli endirek, hidrolik endirek tipleri için modül B alınır. Alınan bu tip’ler için mutlaka bir asansör göstermek zorundadır. B modülünü E modülü ile birlikte alan firmalar ISO belgesi almak zorunda değildirler.

CE belgesinin işlemi olan Modül B E modülü ile birlikte alınması gereken modüldür. B modülü olmadan E modülü alınamaz. 5 yıl boyunca geçerli olan B modülü alan firmalar risk analizi yaptırmak zorundadır. Modül B işlemine sahip olmak için mutlaka asansör mühendislik firmalarına başvurarak kolayca alabilirler.

Cemka mühendislik asansör B modülü almak isteyen firmalara yardımcı olmaktadır. Mühendislik firması olarak B modülü sürecince firmalara hert türlü desteği vermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Teknik Dosya Hazırlayan Firmalar

Asansör teknik dosya, montajı yapılan asansörün tasarımı, çizimi, donanım özellikleri ve hesaplamaları belirleyen işlem dosyasıdır. Teknik dosyada asansöre ait dosyalar, tasarım çalışmaları, projeler ve tüm kayıtlar bu dosyada bulundurularak saklanmalıdır. Teknik dosya bu belgeler ile CE belgesi sırasında onaylanmış...

Read More

Asansör Teknik Dosyada Olması Gerekenler

Asansör teknik dosya, kurulumu yapılan asansörün temel özellikleri, tasarımları, kullanılan parçaların özellikleri, hesaplamaları gibi özelliklerinin bulunduğu dosyadır. Asansör proje ve mühendislik firmasının mühendislerince hazırlanan projedir. Asansör teknik dosya asansör ruhsatı için’de önemli bir yer alır. Asansör teknik dosyada olması...

Read More