Asansör teknik dosya, montajı yapılan asansörün tasarımı, çizimi, donanım özellikleri ve hesaplamaları belirleyen işlem dosyasıdır. Teknik dosyada asansöre ait dosyalar, tasarım çalışmaları, projeler ve tüm kayıtlar bu dosyada bulundurularak saklanmalıdır.

Teknik dosya bu belgeler ile CE belgesi sırasında onaylanmış kuruluş tarafından yetkilendirilmiş denetçinin muayene raporu firmanın verdiği bilgiler ile Cemka mühendislik tarafından hazırlanmış ve firma onayı verilen dosyalama sistemidir. Asansör teknik dosya mutlaka asansör ruhsatında olması gereken bir dosyadır.

Asansör teknik dosya hazırlayan firmalar yeni yaklaşım direktifleri ile teknik dosya hazırlarken üreticinin ve üretilen ürünün temel şartlara uygun olarak hazırlamalıdır. Bu direktifler doğrultusunda teknik dosyanın içeriği ürüne uygun olarak hazırlanmalıdır.

Asansör teknik dosya Cemka mühendislik bünyesinde bulunan yetkili mühendislerce hazırlanmaktadır. Asansör firması için profesyonel bir hizmet veren firmamız teknik dosya hazırlarken çok özen göstermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Teknik Dosyada Olması Gerekenler

Asansör teknik dosya, kurulumu yapılan asansörün temel özellikleri, tasarımları, kullanılan parçaların özellikleri, hesaplamaları gibi özelliklerinin bulunduğu dosyadır. Asansör proje ve mühendislik firmasının mühendislerince hazırlanan projedir. Asansör teknik dosya asansör ruhsatı için’de önemli bir yer alır. Asansör teknik dosyada olması...

Read More