Asansör Teknik Dosya Özellikleri

Anasayfa » Teknik Dosya » Asansör Teknik Dosya Özellikleri

Binaya asansör montajı yapılan asansör ile alakalı gerekli tasarım çizimi, donanım komponent özellikleri ve hesaplamaları belirleyen projedir. Asansör ile alakalı tüm detaylar ve hesaplamalar ile alakalı tüm döküman ve detaylar bu projede yer almaktadır.

Üretici firmalar yeni yaklaşım direktiflerine göre temel şartlara göre mutlaka teknik dosya hazırlaması gerekmektedir. Asansör teknik dosyada ürünün tasarım, üretim ve işleme özellikleri mutlaka olmalıdır. Asansör CE belgesinin taşınabilirliğini ortaya koyan Teknik Dosya, ilgili direktife göre isim olarak farklılık gösterebilir.

Asansör yönetmeliğine göre; asansör uygunluk değerlendirme işlemleri, Model asansör ile yenilenen model asansör arasındaki tüm izin verilen değişiklikler teknik dosyaya azami ve asgari değerler ile birlikte açık bir şekilde işlenir.

İthalatçının yükümlülükleri;

İmalatçı, gerekli teknik dosyayı düzenler ve 18 inci maddede yer alan uygunluk değerlendirme işlemini yapar veya yaptırır. Uygunluk değerlendirme işlemi sonucunda, asansör güvenlik aksamının uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygunluğunun sağlanması ile imalatçı, AB uygunluk beyanını düzenleyerek asansör güvenlik aksamına eşlik etmesini sağlar ve “CE” işaretini iliştirir.

Cemka mühendislik asansör teknik dosya içeriğinin hazırlanması konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Yetkili mühendislerimiz teknik dosya hazırlama konusunda profesyonelleşmiştir.

Asansör CE Belgesi Almak İsteyenler Ne Yapmalıdır?

CE belgesi İnsan ve Yük asansörlerinin avrupa pazarında serbest dolaşımını sağlayan bir tür pasaport görevi gören belgedir. Asansör ürünlerine CE işareti konulduğunda Türkiye ve AB p...

Asansör Uygulama Projesi Nasıl Çizilir?

Asansör uygulama projesi bir binaya kurulacak asansörün hesaplamaları, çizimleri, teknik özellikleri, açıklamaları ve diğer detaylarını ortaya çıkartmak amacıyla hazırlanan projedir. U...

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Diyarbakır

Diyarbakır CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Diyarbakır'da başvuruca...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene