Asansör Teknik Dosya Özellikleri

Anasayfa » Teknik Dosya » Asansör Teknik Dosya Özellikleri

Binaya asansör montajı yapılan asansör ile alakalı gerekli tasarım çizimi, donanım komponent özellikleri ve hesaplamaları belirleyen projedir. Asansör ile alakalı tüm detaylar ve hesaplamalar ile alakalı tüm döküman ve detaylar bu projede yer almaktadır.

Üretici firmalar yeni yaklaşım direktiflerine göre temel şartlara göre mutlaka teknik dosya hazırlaması gerekmektedir. Asansör teknik dosyada ürünün tasarım, üretim ve işleme özellikleri mutlaka olmalıdır. Asansör CE belgesinin taşınabilirliğini ortaya koyan Teknik Dosya, ilgili direktife göre isim olarak farklılık gösterebilir.

Asansör yönetmeliğine göre; asansör uygunluk değerlendirme işlemleri, Model asansör ile yenilenen model asansör arasındaki tüm izin verilen değişiklikler teknik dosyaya azami ve asgari değerler ile birlikte açık bir şekilde işlenir.

İthalatçının yükümlülükleri;

İmalatçı, gerekli teknik dosyayı düzenler ve 18 inci maddede yer alan uygunluk değerlendirme işlemini yapar veya yaptırır. Uygunluk değerlendirme işlemi sonucunda, asansör güvenlik aksamının uygulanabilir temel sağlık ve güvenlik gereklerine uygunluğunun sağlanması ile imalatçı, AB uygunluk beyanını düzenleyerek asansör güvenlik aksamına eşlik etmesini sağlar ve “CE” işaretini iliştirir.

Cemka mühendislik asansör teknik dosya içeriğinin hazırlanması konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Yetkili mühendislerimiz teknik dosya hazırlama konusunda profesyonelleşmiştir.

Samsun Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Erzincan

Erzincan  CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Erzincan'da başvurucağ...

Seyhan Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

Asansörler yüksek yerlere çıkmaya ve inmeye yarayan ulaşılması zor yerlere ulaşımı sağlayan asansörler günümüzde çok daha gelişmiş ve modern bir görünüme ulaşmıştır. Yüksek b...

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene