Asansör Modül B asansör yönetmeliği kapsamında uygulanan bir uygunluk değerlendirme modülüdür. Modül B sistemi Tipe uygunluk değerlendirme modülüdür. Modül B belli sayıda asansörler için kullanılan bir modüldür.

Asansör firması direk, elektrikli endirek, hidrolik endirek asansörleri için modül B almak durumundadır. Denetimler sırasında firma bu modülü göstermek zorundadır. Modül B özelliklerinden biride ISO belgesi zorunluluğu yoktur. Modül B belgesi 5 yılda bir yenilenen bir belgedir.

Asansör firması kendisinin belirlemiş olduğu kompenant listesi ve tiplerinin dışına onaylanmış kuruluştan kompanent değişikliği onayı almadan kullanamaz. Gözetimde değiştirmek istediği tipleri ve kompenantları belirtirse değiştirilebilir. Ayrıca Modül B, E modülü ile birliket kullanılan bir modüldür.

Cemka mühendislik asansör modül B konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Firmalar aylık sabit giderden kurtularak yaptığı iş kadar bedelini öder.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More