Asansör proje hazırlama esasları, asansör projesinin hesaplamaları, çizimi, tasarımı, dökümanları ve özelliklerinin belirlenmesini sağlayan esaslardır. Bu esaslar kapsamında asansör projesi hazırlanır.

Asansör projesi uygulama ve avan proje olmak üzere ikiye ayrılır. Birbirini tamamlayan bu projeler ilgili esaslara göre hazırlanır. Asansör proje hazırlama teknikleri belirlenen esaslara göre hazırlanır. Asansör proje esaslarının temel amacı insanların sağlığını korumak amacıyla oluşturulan esaslardır.

Asansör proje ve mühendislik firmaları asansör projesi hazırlarken belirlenen bu esaslara göre asansör projesini hazırlar. Firmaları büyük bir yükten kurtaran asansör proje ve mühendislik firmaları asansör projesini ilgili esaslara göre hazırladıktan sonra asansör ruhsatına eklemektedir.

Asansör proje ve mühendislik firması Cemka bünyesinde barındırdığı mühendisler ile asansör proje esaslarına göre asansör projesi hazırlamaktadır. Cemka mühendisliğe asansörle alakalı tüm proje ve diğer çizimlerini yaptırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More