Asansör Modül B sertifikası, CE  işlemi için Tipe uygunluk olarak kabul edilen modüldür. Asansör yönetmeliği kapsamında verilen bu modül için AT Tip incelemesi uygulanır. Sadece modül B için uygulanan tip incelemesi E modülü ile birlikte kullanılan modüldür.

Modül B ile birlikte asansör firması ISO belgesi almasına gerek yoktur. 5 yıl boyunca geçerli olan modül B işlemi her asansör firmasının alması gereken bir modüldür. Modül B için izlenmesi gereken bazı aşamalar vardır. Bu aşamalar Modül B almak için gereklidir.

Modül B için vergi levhası, imza sirküsü, esnaf ve ticaret sicili, asansör firması tarafından montajı yapılmış standartlara uygun model asansör, asansör firması tarafından mühendislik firmasının gönderdiği proje formu doldurulması, tip projeleri ve komponent formu doldurulup gönderilmesi, kalite uygulama formu, denetimi, uygunsuzluk kapatma ve son olarak modül G sertifikası süreci bulunmaktadır.

Tüm bu süreci yönetmek için mutlaka Cemka asansör proje ve mühendislik firmamızdan yardım alabilirsiniz. Cemka modül B sertifikası konusunda asansör firmalarına yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More