Asansör modül G sertifikası, Asansör yönetmeliğine göre uygunluk değerlendirme modüllerinden biridir. Modül G için teknik dosya hazırlama ve risk analizi yapmak zorundadırlar.

Teknik dosya ürünle alakalı kuralların ve risklerin uygunluğunu sağlayacak değerlendirmeleri içerir. Ürünün tasarım aşamasından imalatına kadar tüm detayları içermektedir. Ürünle alakalı genel bir açıklama, tasarım çizimleri, parçaları ve devre şemalarını içerir. İmalatçı firma Modül G sürecindeki uygunluğu sağlamış olmalıdır.

Her Asansör firması G modülünü alabilir.  Modül G ile Onaylanmış kuruluş ürünün AB direktiflerine uyduğunu ve gerekli testlerden geçtiğini belirlediğinde ürün için Modül G sertifikasını hazırlar. Bir CE belgesi işlemi olan G modülü Onaylanmış kuruluş tarafından verilmektedir.

Cemka mühendislik firmamız Asansör G modülü alma konusunda asansör firmalarına yardımcı olmaktadır. Elektrik ve makine mühendislerimiz G modülü işlemi için süreci yöneterek bu modülü daha kısa sürede almanızı sağlar.

İlgili Yazılar

Dişlili Asansör CE Belgesi

Dişlili asansörler, üzerindeki motora bağlı olan dişli kutusu bulunan asansör tipidir. Dişlili asansörler dişlisiz asansör hariç diğer asansörlere göre enerji verimliliği sağlar. Bu asansör tipi asansör yönetmeliğine göre imalatı ve montajı yapılarak kullanıma açılır. Asansör yönetmeliğinin amacı: asansörler ve...

Read More

Dişlisiz Asansör CE Belgesi

Dişlisiz asansör tipinin diğer asansörlere göre büyük avantajları vardır. Dişlisiz asansörler hız ve duraklardaki hassasiyeti sayesinde diğer sistemlere göre daha iyidir. Ayrıca dişlisiz asansördeki dişli sisteminin olmaması da bakım ve onarım hizmetlerini düşürmektedir. Dişlisiz asansörler her alanda enerji tasarrufu...

Read More