Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Anasayfa » Sanayi Sicil Belgesi » Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Asansör kapasite raporu çalışan sayısı 10’dan fazla ise ve geçe yılki cironuz 1 Milyon’dan fazla ise kapasite raporu kesinlikle almalısınız. Yasal olarak zorunlu olan kapasite raporu asansör montajı ve üretimi yapan firmalar kapasite esaslarındaki kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Asansör üretimi ve montajı yapan firmaların kapasite raporlarının ilk sayfasının en üst kısmına, montaj yapılıyorsa montaj kapasitesi, montaj ve aksam, parça üretimi yapıyorsa imalatçı mıontaj kapasitesi, kaşesinin kırmızı renkli olarak basılması, yalnızca asansör aksam ve parçası üretimi yapıyorsa her hangi bir kaşe basılmamalıdır.

Asansör firmaları kapasite raporlarını sanayi ve ticaret odalarından almaktadır. Asansör firmaları 2 tane mühendis bulundurarak kapasite raporu alabilirler. Asansör işi ile çalışan firmalar üç ayrı kategoride bulunmaktadır.

  1. Asansör montajı yapan firmalar
  2. Hem asansör montajı hemde asansör parçası üreten firmalar
  3. Asansör parçası üreten firmalar

Bu üç kategoride bulunan asansör firmaları montaj ve üretime dair tüm asansörleri yapmakta ve üretmektedir. Bu firmalarda çalışan sayısı 10 fazla ve 1 milyondan fazla cirosu olan firmalar kapasite raporu almalıdır. Bu firmalar kapasite raporunu kolayca alabilmeleri için Cemka mühendisliğe başvurarak danışmanlık hizmeti almalıdır.

Cemka mühendislik asansör kapasite esasları ve asansör işletme bakım yönetmeliğine uygun olarak asansör kapasite raporu sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Urla Belediyesi Asansör Proje Hizmeti

İzmir’in güzel ilçelerinden olan urla 70 bin civarındadır. Antik çağdan beri bir çok medeniyetin uğrak yeri olan ilçe nin tarihi yerleri ve değerleri çoğunluktadır. Yazlıkçılar...

Asansör İşletme Ruhsatı Nasıl Alınır?

Asansör işletme ruhsatı, Asansör firmalarının mutlaka alması gereken bir ruhsattır. Asansör işletme ruhsatı,  Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik kontrol yönetmeliğine göre gerekli...

Asansör Avan Proje Nasıl Çizilir?

Asansör Avan projesi herhangi bir yapıya yapılacak asansör için kapasitesine, hızına ve kullanım şeklinin belirlenmesi için hazırlanan projedir. Avan proje çizebilmek için mutlaka tecrüb...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene