Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Anasayfa » Sanayi Sicil Belgesi » Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Asansör kapasite raporu çalışan sayısı 10’dan fazla ise ve geçe yılki cironuz 1 Milyon’dan fazla ise kapasite raporu kesinlikle almalısınız. Yasal olarak zorunlu olan kapasite raporu asansör montajı ve üretimi yapan firmalar kapasite esaslarındaki kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Asansör üretimi ve montajı yapan firmaların kapasite raporlarının ilk sayfasının en üst kısmına, montaj yapılıyorsa montaj kapasitesi, montaj ve aksam, parça üretimi yapıyorsa imalatçı mıontaj kapasitesi, kaşesinin kırmızı renkli olarak basılması, yalnızca asansör aksam ve parçası üretimi yapıyorsa her hangi bir kaşe basılmamalıdır.

Asansör firmaları kapasite raporlarını sanayi ve ticaret odalarından almaktadır. Asansör firmaları 2 tane mühendis bulundurarak kapasite raporu alabilirler. Asansör işi ile çalışan firmalar üç ayrı kategoride bulunmaktadır.

  1. Asansör montajı yapan firmalar
  2. Hem asansör montajı hemde asansör parçası üreten firmalar
  3. Asansör parçası üreten firmalar

Bu üç kategoride bulunan asansör firmaları montaj ve üretime dair tüm asansörleri yapmakta ve üretmektedir. Bu firmalarda çalışan sayısı 10 fazla ve 1 milyondan fazla cirosu olan firmalar kapasite raporu almalıdır. Bu firmalar kapasite raporunu kolayca alabilmeleri için Cemka mühendisliğe başvurarak danışmanlık hizmeti almalıdır.

Cemka mühendislik asansör kapasite esasları ve asansör işletme bakım yönetmeliğine uygun olarak asansör kapasite raporu sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Asansör CE İşareti Olmazsa Ne Olur?

Asansör CE işareti bir üründe olmazsa olmaz işarettir. Ürünlerinizi avrupa pazarında serbestçe satılabilmesi için konulan bu işaret ayrıca ürünlerinizin kalite ve güvenlik anlamına da...

Kastamonu Asansör Projesi & Avan Projesi

Asansör avan proje bir yapıya kurulacak asansörün tüm detaylarını belirten projedir. Asansörün kapasitesini, hızını, kumandasını, kullanım amacına göre özelliklerinin belirlenmesi gi...

En İyi Asansör Proje Çizim Firması

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe asansör tasarımları ile ilgili gelişmelerin bir sonucu olarak asansör firmalarının da teknolojik anlamda yenilikçi adımları katlanarak devam etmektedir. G...

Hemen Arayın
Femko Periyodik Muayene