Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Anasayfa » Sanayi Sicil Belgesi » Asansör Kapasite Raporu Nasıl Hazırlanır?

Asansör kapasite raporu çalışan sayısı 10’dan fazla ise ve geçe yılki cironuz 1 Milyon’dan fazla ise kapasite raporu kesinlikle almalısınız. Yasal olarak zorunlu olan kapasite raporu asansör montajı ve üretimi yapan firmalar kapasite esaslarındaki kriterlere uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Asansör üretimi ve montajı yapan firmaların kapasite raporlarının ilk sayfasının en üst kısmına, montaj yapılıyorsa montaj kapasitesi, montaj ve aksam, parça üretimi yapıyorsa imalatçı mıontaj kapasitesi, kaşesinin kırmızı renkli olarak basılması, yalnızca asansör aksam ve parçası üretimi yapıyorsa her hangi bir kaşe basılmamalıdır.

Asansör firmaları kapasite raporlarını sanayi ve ticaret odalarından almaktadır. Asansör firmaları 2 tane mühendis bulundurarak kapasite raporu alabilirler. Asansör işi ile çalışan firmalar üç ayrı kategoride bulunmaktadır.

  1. Asansör montajı yapan firmalar
  2. Hem asansör montajı hemde asansör parçası üreten firmalar
  3. Asansör parçası üreten firmalar

Bu üç kategoride bulunan asansör firmaları montaj ve üretime dair tüm asansörleri yapmakta ve üretmektedir. Bu firmalarda çalışan sayısı 10 fazla ve 1 milyondan fazla cirosu olan firmalar kapasite raporu almalıdır. Bu firmalar kapasite raporunu kolayca alabilmeleri için Cemka mühendisliğe başvurarak danışmanlık hizmeti almalıdır.

Cemka mühendislik asansör kapasite esasları ve asansör işletme bakım yönetmeliğine uygun olarak asansör kapasite raporu sürecini başarılı bir şekilde yönetmektedir.

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Siirt

Siirt CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Siirt'te başvurucağınız ilk...

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – İstanbul

İstanbul CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için İstanbul'da başvurucağı...

Asansör Projeleri CE , TSE Bakım Belgesi – Malatya

Malatya CE, TSE Bakım Belgesi vb danışmanlık hizmeti veren Cemka Mühendislik  firması hizmetinizdedir. CEMKA Asansör Projeleri  CE, TSE Bakım Belgesi için Malatya'da başvurucağınız...

TELEFONLA TEKLİF ALIN HEMEN ARAYIN
Femko Periyodik Muayene