Asansör kapasite raporu asansör firmalarının faaliyetlerini devam ettirmeleri için alması gereken bir belge türüdür. Yasal olarak zorunlu olan Asansör kapasite raporu ile üretime başlayan firmalar mutlaka 2 ay içerisinde sicil belgesine kayıt olmalıdır.

Asansörü projelendiren, malzemesini temin edip montajını yapan işletme ruhsatını alan ve bakımını üstlenen Asansör firmaları mutlaka bu işlemleri ilgili standartlar ve yönetmeliklere uygun olarak yapmalıdır. Asansör firmaları 2 adet bünyesinde mühendis bulundurarak kapasite raporu alabilirler.

Asansör kapasite raporu ticaret ve sanayi odalarından alınan uzun bir süreçtir. Bu süreci hızlandıran ve sorunsuz bir şekilde alınmasını sağlayan firmalar mutlaka asansör mühendislik firmalarına başvurmalıdır. Sanayi sicil belgesi muracaatında verilen kapasite raporu olmaza olmaz bir rapordur.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak sanayi sicil belgesi kapasite raporu alımı konusunda firmalara yardımcı olmaktadır.

İlgili Yazılar

Asansör Kapasite Raporu Kaç Günde Çıkar?

Asansör firmaları büyümeye başladıklarında kapasite raporu almalıdırlar. Zorunlu olan kapasite raporunu almak için sigortalı sayınız 10’dan fazla ise, geçen yılki kazancınız 1 milyonu geçtiyse mutlaka kapasite raporu almalısınız. Kapasite raporu için mutlaka bünyenizde 2 tane mühendis barındırmanız gerekmektedir. Asansör...

Read More