Asansör firmaları için alması yasal olarak bir zorunluluk olan Sanayi sicil belgesi ile kayıt olunması gerekmektedir. Sanayi sicil belgesi için 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunun 2. Maddesi gereği, sanayi işletmelerinin imalatına göre 1-2 ay içerisinde sanayi sicil belgesi kayıt sistemine kaydedilmesi gerekmektedir.

Bu sisteme kayıt olunan her firma için sanayi sicil belgesi düzenlenir. 2 yılda bir verilen bu belge her asansör firmasının aldığı belgedir. Eğer asansör firması bu süreçte yürüttüğü faaliyetlerine ara verir, son verirse yada yeniden faaliyete geçerse mutlaka İl müdürlüğünü bu yönde bilgilendirmelidir.

Sanayi Sicil Belgesi Alımı İçin İzlenecek Yol Aşağıdadır;

  1. Noterden tasdikli Vekaletname Cemka’ya gönderilir.
  2. Cemka tarafından göndrilen form doldurulmalıdır.
  3. Form ve evraklar Cemkaya gönderilir.
  4. Online firma bilgi girişi ve ön başvuru yapılır.
  5. Başvuru evrakları Bilim sanayi teknoloji il müdürlüğüne teslim edilir.
  6. Tüm bu işlemler İzmir ili içerisinde yapılmalıdır.

Cemka mühendislik gerekli belge ve dökümanlar ile asansör firmasına sanayi sicil belgesi alımında hem süreci hızlandırır hemde belgenin sorunsuz alınmasını sağlar.

İlgili Yazılar

Asansör Kapasite Raporu Kaç Günde Çıkar?

Asansör firmaları büyümeye başladıklarında kapasite raporu almalıdırlar. Zorunlu olan kapasite raporunu almak için sigortalı sayınız 10’dan fazla ise, geçen yılki kazancınız 1 milyonu geçtiyse mutlaka kapasite raporu almalısınız. Kapasite raporu için mutlaka bünyenizde 2 tane mühendis barındırmanız gerekmektedir. Asansör...

Read More