Asansör modül F sertifikası, Asansör CE için uygunluk değerlendirme modüllerinden biridir. İmalatı yapılan ürünler için bilinen bir modüldür. Garanti belgesi olmayan ve her asansör firmasının her asansörü için alması gereken değerlendirme modülüdür.

Ürün imalatı yapan firmalar asansör imalatı sürecinde imalatı yapılmış ürünlerin AT tip inceleme belgesinde belirtilen tipe ve teknik mevzuata uyduğunu sağlanması gerekir. İmalatçı firma onaylanmış kuruluşa giderek modül F için gerekli işlemlerin başlatmalıdır.

Asansör modül F sertifikası 2014/33/AB asansör yönetmeliği kapsamında asansör CE için hazırlanan uygunluk değerlendirme işlemidir. Bu yönetmeliğe uygun olan Modül F sertifikası imalat kalite güvencesi anlamına gelmektedir. Garanti belgesi anlamına gelen modül F Asansör proje ve mühendislik firmaları tarafından hazırlanmaktadır.

Cemka asansör proje ve mühendislik firması olarak asansör yönetmeliği kapsamında asansör firmaları için imalat kalite güvencesi olan modül F sertifikasını vermektedir.

İlgili Yazılar

Asansör Avan Proje Yenileme

Asansör avan proje yapıya kurularak asansörün kullanıma amacı, kapasitesi, hızı, kullanım şekli ve temel özelliklerinin belirlenmesini sağlayan projedir. Asansör proje mühendisleri tarafından hazırlanan avan proje temel özellikleri belirlendikten sonra elektrik ve makine projesi olmak üzerede ikiye ayrılmaktadır. Asansör temel...

Read More